جاب آفر

لیاکنون در این مقاله می خواهیم به بررسی موضوع جاب آفر بپردازیم، بنابراین جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفاً در ادامه این بحث همراه ما باشید.

فهرست مطالب:

 1. مقدمه
 2. آیا میدانید جاب آفر چیست؟
 3. آیا می دانید چگونه می توان جاب آفر را دریافت کرد؟
 4. آشنایی با مواردی که در جاب آفر مورد بررسی قرار می گیرد؟
 5. معرفی مدارک مورد نیاز جهت اخذ جاب آفر
 6. سخن پایانی

مقدمه

مقدمه
مقدمه

ما در این مقاله می خواهیم به بررسی موضوع جاب آفر بپردازیم تا متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارند، بتوانند با آگاهی بیشتری در این مسیر قدم بردارند.

در واقع می‌توان به این نکته اشاره کرد که جاب آفر یا پیشنهاد کاری یکی از بهترین مسیر هایی می باشد که یک متقاضی می تواند به کشور مد نظر خود مهاجرت کند و در نتیجه اقامت دائم آن کشور را کسب نماید.

البته لازم به ذکر است بدانید قبل از انتخاب کشور مقصد جهت مهاجرت حتما باید با شرایط لازم و روش های مهاجرتی آشنایی کامل داشته باشید تا بتوانید به راحتی از طریق جاب آفر یا پیشنهاد کاری به کشور مد نظر خود مهاجرت کنید.

در همین جهت ما در این مقاله موضوع جاب آفر و چگونگی اخذ آن و مدارک مورد نیاز جهت اخذ جاب آفر را مورد بررسی قرار خواهیم داد، البته شما می توانید با کارشناسان متخصصی در این زمینه مشاوره های لازم را انجام دهید و با آگاهی کاملی در این زمینه اقدام کنید، تا به یک مهاجرت خوب دست یابید.

در ادامه به بررسی جاب آفر خواهیم پرداخت، بنابراین جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفاً همراه ما باشید.

آیا میدانید جاب آفر چیست

""></h6

سپس کارفرما در کشور خارج بعد از بررسی های مورد نیاز در صورت داشتن همه شرایط به صدور دعوتنامه قانونی برای متقاضی می پردازد و سپس فرد می تواند از طریق پیشنهاد کاری و یا همان جاب آفر به کشور مورد نظر خود مهاجرت کرده و در آن کشور مشغول به کار باشد.

البته برای موفقیت در این پروسه نیازمند صبر و انتظار خواهید بود که مدت زمان انتظار حدوداً یک سال خواهد بود.

در واقع برای این که بتوانید جاب آفر و یا پیشنهاد کاری خوبی را کسب کنید، باید در سایت هایی که مربوط به کاریابی می باشد به دنبال شغل مورد نظر خود باشید.

سپس با توجه به شرایط خود رزومه خود را ارسال کرده و منتظر بررسی و ارزیابی باشید.

در صورتی که دارای تمامی شرایط مورد نظر کارفرما باشید، مورد پذیرش قرار گرفته و جاب آفر برای شما صادر می شود و سپس می توانید از طریق جاب آفر به کشور مورد نظر خود مهاجرت کرده و مشغول به فعالیت باشید و به کسب درآمد بپردازید.

در نهایت این مهاجرت کاری خود را به اقامت دائم آن کشور تبدیل نماید، که این یکی از بهترین روش های مهاجرتی محسوب می گردد.

البته لازم به ذکر است بدانید که در بین کشورهای اروپایی و آمریکایی، کشورهای کانادا و آلمان جزء مواردی می باشند که از سختگیری های کمتری برخوردار بوده و متقاضیان می توانند ویزای کاری از طریق جاب آفر را سریعتر اخذ نمایند.

پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین شهر کانادا برای ایرانیان مطالعه نمایید.

آیا می دانید چگونه می توان جاب آفر را دریافت کرد؟

آیا می دانید چگونه می توان جاب آفر را دریافت کرد؟
آیا می دانید چگونه می توان جاب آفر را دریافت کرد؟

بعد از کسب اطلاعات در زمینه جاب آفر دانستن این مسئله که چگونه میتوان جاب آفر را دریافت کرد، بسیار حائز اهمیت خواهد بود، به طوری که شما می توانید از دو مسیر برای اخذ جاب آفر اقدام نمایید که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

 • در مرحله اول متقاضی می تواند در وبسایت های گوناگون و معتبر به دنبال شغل مورد نظر خود در کشورهای خارجی باشد

این در صورتی است که شما بعد از یافتن شغل مورد نظر رزومه کاری خود را به طور مستقیم برای کارفرما و شرکت مورد نظر ارسال می نمایید، پس از بررسی های لازم از طرف کارفرما در صورت واجد شرایط بودن، کارفرما شرایط کار را برای شما ارسال خواهد کرد.

در صورتی که به توافق اولیه دست یابید، باید مدارک مورد نیاز شغل مورد نظر را آماده کنید که البته در ادامه به بررسی مدارک مورد نیاز خواهیم پرداخت.

اما لازم به ذکر است بدانید که داشتن مدرک زبان در کسب یک شغل با حقوق و موقعیت عالی بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

چرا که به راحتی می توانید با کارفرما و همکاران خود ارتباط برقرار کنید و راحت تر به کارهای روزمره خود بپردازید و در نتیجه به سبک زندگی کشوری که به آن مهاجرت کرده اید، سریعتر هماهنگ شوید که این یک مزیت بزرگ محسوب میگردد. البته اخذ job offer از طریق وب سایت های کاریابی ممکن است کمی دشوار به نظر برسد.

چرا که در مرحله اول کشورهای خارجی ابتدا افراد بومی خود را استخدام می نمایند و یا افرادی که دارای کارت pr باشند در اولویت جذب قرار خواهند گرفت.

در صورتی که در شغل مورد نظر کمبود نیروی کار وجود داشته باشد، سپس آن را به متقاضیان خارجی ارسال می نمایند که این ممکن است مدت ۶ ماه زمانبر باشد.
 • البته برای اخذ جاب آفر گزینه دیگری وجود دارد که شما می توانید از طریق شرکت هایی که معتبر و متخصص در اعزام نیروی کار به کشورهای خارجی می باشد، اقدام به یافتن شغل کنید.

این موسسات در یافتن شغل مورد نظر شما بسیار حائز اهمیت خواهد بود، بنابراین در صورتی که گزینه اول برای شما سخت و دشوار بود، می توانید از طریق گزینه دوم مشاوره های لازم با کارشناسان متخصص در این زمینه کسب نمایید و صفر تا صد اخذ job offer را به این شرکت های معتبر بسپارید.

در واقع می‌توان به این نکته اشاره کرد که شاید در مرحله اول اخذ job offer بسیار سخت و دشوار باشد، اما باید بدانید که با داشتن ویزای کاری یک قدم بزرگ در اخذ اقامت دائم کشور مقصد خود خواهید برداشت.

چرا که با اخذ یک شغل در کشورهای خارجی به راحتی میتوانید از مزایای یک شغل پر درآمد و حقوق شهروندی و مزایای اقامت در کشور های خارجی بهره مند شوید.

پیشنهاد می کنیم مقاله مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری مطالعه نمایید.

آشنایی با مواردی که در جاب آفر مورد بررسی قرار می گیرد؟

آشنایی با مواردی که در جاب آفر مورد بررسی قرار می گیرد؟
آشنایی با مواردی که در جاب آفر مورد بررسی قرار می گیرد؟

در جهان امروز موارد زیادی وجود دارد که افراد می توانند از بین آنها برای شروع زندگی شغلی و آینده خود انتخاب نمایند، در واقع انتخاب این مسئله که از کدام کشور مشغول به کار شوید و جاب آفر دریافت نمایید.

قطعاً حائز اهمیت خواهد بود، بنابراین قبل از هر مسئله‌ای ابتدا شرایط خود را مورد ارزیابی قرار دهید و با توجه به شرایط خود و تجربه و مهارت خود در یک شغلی اقدام به درخواست job offer از کشورهای مقصد نمایید.

اما می‌توان به این نکته اشاره کرد که جاب افر اگر به صورت رسمی و قانونی باشد، قطعاً باید دارای بخش هایی باشد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

همچنین شما می توانید مشاوره های لازم را در این زمینه از متخصصین و کارشناسان دریافت کنید، چرا که انتخاب یک شغل مناسب در زندگی شما بسیار موثر و حائز اهمیت خواهد بود.

در واقع جاب آفر باید دارای بخش هایی باشد که بتواند نیازهای کارفرما و متقاضی را برآورده کند  که این موارد می‌تواند شامل مزایا و حقوق و وظیفه متقاضی باشد، از طرف دیگر جاب آفر باید به گونه ای باشد که باعث جذب متقاضی و تشویق آن برای قبولی پیشنهاد کاری شود.

پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین شهر آلمان برای کار مطالعه نمایید.

اما در حالت کلی یک جاب آفر رسمی و قانونی باید دارای بخش های زیر باشد که عبارتند از:

 • نام موسسه یا شرکت و عنوان موقعیت شغلی
 • ساعت کاری متقاضی و سمت شغلی
 • میزان دریافتی و حقوق و مزایای متقاضی
 • خلاصه‌ای از موقعیت شغلی
 • تاریخ اعتبار جاب آفر
 • بیانیه پایانی
البته باید خاطر نشان کرد که برخی از کارفرمایان اقدام به ارسال جاب افر از طریق ایمیل می پردازند. متقاضی بعد از دریافت جاب آفر می‌تواند پس از بررسی های لازم آن را رد و یا قبول نماید.

اگر بین کارفرما و متقاضی توافق انجام شود، باید حتماً یک قرارداد رسمی توسط کارفرما و متقاضی به امضا برسد. تا جاب افر و استخدام به صورت رسمی مورد قبول واقع شود.

لازم به ذکر است بدانید که شما می توانید بعد از ارائه پیشنهاد و ارسال رزومه کاری خود و اخذ پذیرش از طرف کارفرما و صدور جاب آفر مواردی که در قسمت بالا ذکر شد را در صورتی که هر یک از بخش ها مطابق میل شما نبود، با کارفرمای خود مورد مذاکره قرار دهید.

قبل از اینکه قرارداد کاری خود را امضا کنید به تغییر در بخش های مختلف بپردازید و یا آن را رد کنید. البته همه این موارد با توجه به تجربه و مهارت و تخصص شما قابل مذاکره خواهد بود. به طوری که اگر شغلی بسیار حساس باشد و شما در آن زمینه از مهارت و تجربه بسیار بالایی برخوردار باشید.

قطعاً می توانید در بخش حقوق و مزایای خود به مذاکره بپردازید. که البته متقاضی بعد از قبولی از طرف کارفرما میتواند به مدت حداکثر یک هفته به پیشنهاد شغلی یا جاب افر فکر کند و پس از آن پاسخ خود را اعلام کند.

معرفی مدارک مورد نیاز جهت اخذ جاب آفر:

معرفی مدارک مورد نیاز جهت اخذ جاب آفر:
معرفی مدارک مورد نیاز جهت اخذ جاب آفر:

لازم به ذکر است بدانید جهت اخذ جاب آفر نیازمند مدارکی خواهید بود. که در زیر به بررسی آن خواهیم پرداخت که عبارتند از:

 • ارائه فرم تکمیلی مربوط به ویزای کاری
 • ارائه مدارک شناسایی و هویتی مانند پاسپورت
 • ارائه رزومه کاری و سوابق مربوط به آن
 • ارائه نامه جهت عدم سوء سابقه کیفری
 • ارائه نامه سلامت روحی و جسمی متقاضی
 • ارائه سوابق بیمه ای
 • ارائه مدارک مربوط به مهارت ها و دوره های آموزشی و تحصیلی
 • ارائه جاب افر ارسالی از طرف کارفرما
 • ارائه قرارداد کاری رسمی

لازم به ذکر است بدانید که اصل و کپی و ترجمه رسمی مدارکی که در قسمت بالا ذکر شد، باید حتما جهت اخذ ویزای کاری ارائه کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله جاب آفر سوئد و جاب آفر اتریش را مطالعه کنید.

سخن پایانی

سخن پایانی
سخن پایانی

ما در این مقاله به بررسی جاب افر و چگونگی اخذ آن و مدارک مورد نیاز جهت اخذ جاب آفر پرداختیم. می‌دانستیم که اخذ جاب آفر می‌تواند بسیار پرسود باشد. چرا که با کسب یک شغل عالی در کشورهای اروپایی در نتیجه می توانید به زندگی و اقامت در آن کشور بپردازید.

با یک درآمده خوب زندگی خوب و موفقی را برای خود ایجاد کنید. پس از گذشت ۵ سال اقامت در کشور مقصد در نهایت برای اخذ اقامت دائم آن کشور اقدام نمایید.

البته لازم به ذکر است بدانید که برای اخذ جاب افر نیازمند مشاوره هایی در این زمینه خواهید بود. چرا که کشورهای اروپایی و آمریکایی دارای محدودیت هایی بوده و اعطای جاب آفر به همه متقاضیان آسان نخواهد بود.

اما در این بین کشورهای کانادا و آلمان می توانند از گزینه های بسیار خوبی برای اخذ جاب آفر محسوب گردند.

به طوری که بعد از اخذ جاب آفر مهاجرت اعضای خانواده شما به کشورهای آلمان و یا کانادا امکان پذیر خواهد بود. می توانید از مزایای تحصیلی در این کشور ها در بهترین کالج ها و دانشگاه های برتر بهره مند شوید.

می‌توان به این نتیجه رسید در صورتی که یکی از شرکت‌های خارجی نیازمند کارمند و یا نیروی کار باشد. در نتیجه می توانید رزومه خود را ارسال کنید.

در صورت واجد شرایط بودن و داشتن همه مدارک مورد نیاز از طرف کارفرما پیشنهاد شغلی برای شما صادر می شود. شما می توانید با آماده سازی مدارک و مهاجرت به کشور مورد نظر جهت اشتغال بپردازید.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که پیشنهاد شغلی یکی از بهترین مسیرها جهت مهاجرت به کشورهای اروپایی و اخذ اقامت دائم محسوب می گردد.

امیدواریم که مطالب این مقاله برای متقاضیانی که قصد مهاجرت از طریق ویزای کار و پیشنهاد شغلی به کشورهای اروپایی را دارند، مفید واقع شده باشد.

پیشنهاد می کنیم مقاله جاب آفر استرالیا مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید