بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

به همین دلیل ما در این مقاله به بررسی بهترین شهر کانادا برای ایرانیان خواهیم پرداخت. بنابراین تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مقدمه

زندگی در کشورهای خارجی از اهمیت زیادی برخوردار است. این موضوع برای ایرانیانی که اقدام به مهاجرت می کنند، بسیار حائز اهمیت است که در کدام کشور به زندگی خود ادامه دهند. دلایلی مانند مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، سرمایه گذاری و …،

از جمله مواردی می باشد که بسیاری از ایرانیان اقدام به مهاجرت به کشورهای خارجی می نمایند. یکی از کشورهای بسیار مناسب و محبوب برای زندگی مخصوصا برای ایرانیان، کشور کانادا می باشد.

کانادا جز محبوب ترین کشورهای دنیا برای زندگی محسوب می شود و عملا کشوری مهاجرپذیر است و هر ساله ایرانیان زیادی اقدام به مهاجرت به این کشور می نمایند. مسئله ای که در خصوص مهاجرت به کانادا پیش می آید این است که کدام شهر کانادا می تواند زندگی ما مناسب باشد.

 این موضوع به عوامل و شرایط مختلفی بستگی دارد که همه افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، باید در خصوص این مسئله اطلاعات زیادی بدست آورند.

پیشنهاد می کنیم از پست جاب آفر کانادا دیدن کنید.

 ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 1. زندگی در کانادا
 2. بهترین شهر کانادا برای ایرانیان کدامند؟
 3. مزایای مهاجرت به کانادا چیست؟

زندگی در کانادا

زندگی در کانادا
زندگی در کانادا

همانطور که در مقدمه مقاله گفته شد، کانادا به عنوان یکی از محبوبترین کشورهای دنیا برای زندگی محسوب می شود و هرساله متقاضیان زیادی از سراسر دنیا از جمله مردم کشور ما، در صددد مهاجرت به این کشور محبوب می باشند.

کانادا جز کشورهای پیشرفته و مرفه محسوب می شود و شاخص کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالاست و مزیت هایی مانند تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان، اشتغال در سطح بالا و حقوق مناسب و … را به همراه خود دارد.

هر فردی بنا به دلایلی و هدفی که دارد اقدام به مهاجرت به کشور کانادا می کند. لازمه مهاجرت به هر کشوری از جمله کشور کانادا، این است که اطلاعات کافی در خصوص شرایط زندگی در این کشور بدست آورد.

همچنین اطلاعات کافی در خصوص شرایط زندگی در شهرهای مختلف این کشور را بدست بیاورد تا بتواند تصمیمی درست در خصوص زندگی در کانادا و شهر مورد نظر خود داشته باشد.

پیشنهاد می کنیم مقاله مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری نیز مطالعه نمایید.

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان
بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

برخی از شهرهای این کشور دارای مزیت های بیشتر و برخی مزیت های کمتری را دارد و البته از معایب زندگی در شهرهای مختلف کانادا نباید گذشت و طبیعتا هر شهری می تواند مشکلات خاص خود را برای زندگی داشته باشد.

از آنجایی که ایرانیان زیادی تمایل به مهاجرت به کشور کانادا را دارند و هر ساله بر تعداد متقاضیان ایرانی برای حضور در کانادا افزوده می شود، اهمیت مسئله بهترین شهر کانادا برای ایرانیان، بسیار بالاست که در این مقاله به آن پرداخته خواهد شد.

کشور کانادا تشکیل شده از 10 ایالت می باشد و جمعیت بالغ بر نیم میلیون نفر ایرانی، در استان های مختلف این کشور زندگی می کنند. ما در ادامه به بررسی برخی از مهمترین و بهترین شهر کانادا برای ایرانیان خواهیم پرداخت:

 • شهر ونکوور

شهر ونکوور
شهر ونکوور

یکی از شهرهای بسیار محبوب و پرطرفدار برای مهاجران از جمله ایرانیان، شهر ونکوور می باشد و یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای کشور کانادا به حساب می آید. شهر ونکوو می تواند مزیت های زیادی را برای ایرانیان در پی داشته باشد.

این شهر از محله های مختلفی تشکیل شده است که برخی از محله های معروف آن محله وست ونکوور و نورث ونکوور می باشد که ایرانیان زیادی در آن زندگی می کنند.

شهر ونکوور را می توان به عنوان یکی از مدرن ترین شهرهای کانادا در نظر گرفت.

این شهر از بازار کار بسیار مناسبی برخوردار است و وضعیت اقتصادی رو به رشدی دارد. وجود دانشگاه های معتبر در این شهر و همچنین کمبود نیروی کار به دلیل وجود فرصت های شغلی زیاد از جمله نکات زندگی در شهر ونکوور کانادا می باشد.

همچنین این شهر آمار جرم و جنایت کمی را دارد و جز شهرهای امن کانادا محسوب می شود.

از نظر جغرافیایی و محیط زندگی، شهر ونکوور جز شهرهای تمیز و پاکیزه محسوب می شود و میزان آلودگی و آلایندگی بسیار اندکی دارد و همچنین وجود مراکز تفریحی و گردشگری مختلف در این شهر، می تواند به عنوان یک گزینه برای زندگی محسوب شود که بتوان در اوقات فراغت با هزینه ای مناسب به تفریح و گردش در این شهر پرداخت.

بنابراین می توانیم بگوییم که شهر ونکوور به عنوان یکی از بهترین شهر کانادا برای ایرانیان، محسوب می شود که می توان از مزیت های تحصیل و اشتغال در این شهر استفاده کافی برد.

 

 • شهر تورنتو

شهر تورنتو
شهر تورنتو

یکی از شهرهای مهم در کشور کانادا که برای ایرانیان هم جذاب می باشد، شهر تورنتو می باشد. در این شهر می توان ایرانیان زیادی را مشاهده کرد که به فعالیت می پردازند و در زمینه های مختلفی مانند تحصیل، اشتغال، سرمایه گذاری و …، در این شهر مشغول به زندگی می باشند.

شهر تورنتو یک شهر با فرهنگ های مختلف می باشد.

علاوه بر ایرانیان، مهاجران زیادی از سایر کشورها در این شهر ساکن هستند و همین موضوع باعث چند فرهنگی و چند ملیتی بودن تورنتو شده است.

بسیاری از سرمایه گذاران خارجی برای انجام سرمایه گذاری و یا ایجاد شرکت و استارتاپ، شهر تورنتو را انتخاب می کنند و دلیل آن هم بخاطر اقتصاد رو به رشد و مناسب آن می باشد که باعث شده است بسیاری از سرمایه گذاران، اقدام به ایجاد شغل و همچنین کسب سود برای خود در شهر تورنتو نمایند.

با وجود موقعیت های مختلف شغلی و سرمایه گذاری در تورنتو، نرخ بیکاری در این شهر در پایین ترین سطح ممکن قرار دارد.

از نظر جغرافیایی و آب و هوایی، این شهر از آب و هوای معتدل در تابستان و در زمستان، آب و هوای سردی را دارد و برای افرادی که به هوای زمستانی علاقه دارند می تواند به عنوان یکی از بهترین شهر کانادا برای ایرانیان به حساب آید.

 • شهر اتاوا

شهر اتاوا
شهر اتاوا

شهر اتاوا واقع در ایالت انتاریو، یکی از شهرهای مناسب برای مهاجرت و زندگی برای ایرانیان محسوب می شود. این شهر در از نظر جغرافیایی و مکانی در وضعیت مناسبی قرار دارد و با شهرهای مهمی مانند تورنتو، فاصله نزدیکی دارد.

شهر اتاوا یکی از شهرهای دو زبانه در کانادا محسوب می شود که می توان هم به زبان انگلیسی و هم فرانسوی به گفتگو پرداخت.

شهر اتاوا هم به مانند شهر تورنتو، یک شهر چند فرهنگی محسوب می شود که ملیت های مختلفی را در خود جای داده است. به همین دلیل افرادی که به دنبال کسب تجربه در دنیای تازه تری هستند، حتما می توانند در شهر اتاوا زندگی کنند.

از دیگر مواردی که می توان در خصوص این شهر اشاره کرد، کیفیت زندگی در اتاوا است.

که به دلیل بالا بودن استانداردهای زندگی در این شهر، اتاوا را با شهرها مدرن و پیشرفته در کشورهای امریکا و انگلیس، مقایسه می کنند.

شاخص کیفیت زندگی در اتاوا بسیار بالاست و از طرفی میزان آلودگی در این شهر صفر است و جز پاکیزه ترین شهرهای کانادا محسوب می شود و تمامی این موضوعات دست به دست هم داده است که افرادی که در این شهر به زندگی می پردازند از زندگی در اتاوا بسیار راضی هستند.

وجود دانشگاه های معتبری مانند دانشگاه کارلتون و دانشگاه اتاوا، از دیگر مزیت های زندگی در این شهر محسوب می شود که می توان مطابق با استانداردهای آموزشی روز و نوین اقدام به تحصیل نمود و در همین شهر به مشاغل مختلفی پرداخت و درآمد بالایی کسب نمود.

از نظر آب و هوایی، شهر اتاوا دارای زمستان های سردی می باشد و همین موضوع برای افرادی که عاشق هوای زمستانی و سرد هستند، می تواند گزینه مناسبی باشد. با تمامی این اوصاف می توان گفت که شهر اتاوا به عنوان یکی از بهترین شهر کانادا برای ایرانیان محسوب می شود.

 • شهر مونترال

شهر مونترال
شهر مونترال

از دیگر شهرهای مناسب و مهم برای زندگی در کشور کانادا، شهر مونترال می باشد. این شهر جمعیت زیادی از ایرانیان را در خود جای داده است و جز بهترین شهر کانادا برای ایرانیان، محسوب می شود. هر ساله تعداد زیادی از ایرانیان به شهر مونترال مهاجرت می کنند و در این شهر به زندگی می پردازند.

مزیت مهم و قابل توجه برای زندگی در این شهر، وجود دانشگاه های معتبر در سطح جهانی می باشد. دانشگاه مونترال، دانشگاه مک گیل از جمله موسسات آموزشی در این شهر می باشد که سطح علمی و دانشگاهی آن مطابق با استانداردهای جهانی است.

مدارک علمی اخذ شده از این دانشگاه ها، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

به همین دلیل بسیاری از دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کانادا، به شهر مونترال مهاجرت تحصیلی می کنند و در دانشگاه های این شهر به تحصیل می پردازند.

شهر مونترال در ایالت کبک واقع شده است که این ایالت، جز ایالت های فرانسوی زبان کانادا محسوب می شود و زبان غالب مردم این شهر به زبان فرانسوی است که لازمه زندگی در این شهر، یادگیری و تسلط به زبان فرانسوی می باشد.

از مزیت های مهم زندگی در شهر مونترال برای ایرانیان می توان به شاخص جرم و جنایت بسیار پایین آن اشاره کرد. از طرفی هزینه های زندگی در این شهر مناسب تر از شهرهایی مانند ونکوور و تورنتو می باشد. می توان با اشتغال در این شهر، از درآمد مناسب برخوردار بود و هزینه های گزافی را برای زندگی پرداخت نکرد.

از نظر آب و هوایی و شرایط جغرافیایی، شهر مونترال از آب و هوای معتدل و رو به گرمی در تابستان برخوردار است. در زمستان، آب و هوای نسبتا سردی را می توان لمس کرد. این شهر جز شهرهای پرتقاضا برای زندگی ایرانیان محسوب می شود.

 • شهر واترلو

شهر واترلو
شهر واترلو

شهر واترلو واقع در ایالت انتاریو کانادا، یکی از شهرهای کوچک این ایالت محسوب می شود که می تواند به عنوان یک گزینه مناسب برای زندگی محسوب شود. جمعیت این شهر به مراتب کمتر از دیگر شهرهای کانادا می باشد. افرادی که به دنبال زندگی در مناطق کم جمعیت هستند، می تواند گزینه مناسبی باشد.

مزیت زندگی در این شهر این است که می توان انواع فرهنگ ها و هنرهای مختلفی را در این مشاهده کرد. همچنین دانشگاه ها و مدارس با کیفیتی در این شهر وجود دارد که می توان در چنین مراکزی به تحصیل و زندگی پرداخت.

پیشنهاد می کنیم مقاله جاب آفر استرالیا نیز مطالعه نمایید.

 • شهر سنت آلبرتا

شهر سنت آلبرتا
شهر سنت آلبرتا

از دیگر بهترین شهر کانادا برای ایرانیان، شهر سنت آلبرتا در ایالت آلبرتا می باشد که می تواند برای زندگی مناسب باشد. این شهر جز شهرهای زیبا در این ایالت محسوب می شود. از نظر پاکیزگی هوا جز مشهورترین شهرهای کانادا هم محسوب می شود.

از دیگر مزیت های زندگی در این شهر، درآمد بالای آن می باشد که می توان در مشاغل مختلفی به فعالیت پرداخت و از درآمد بسیار بالایی برخوردار بود.

 یکی از فرهنگ های رایج شهر سنت آلبرتا، فرهنگ دوچرخه سواری می باشد. که اغلب ساکنین این شهر از دوچرخه برای تردد استفاده می کنند.

بنابراین اگر به دنبال گردش در یک منطقه پاکیزه هستید و قصد دارید در چنین شهرهایی به زندگی بپردازید، حتما شهر سنت آلبرتا را برای خود انتخاب کنید.

 • شهر کلگری

شهر کلگری
شهر کلگری

از دیگر شهرهای مناسب زندگی برای ایرانیان، شهر کلگری واقع در ایالت سنت آلبرتا می باشد. این شهر می تواند جز گزینه هایی باشد که از نظر امنیت و نرخ بیکاری پایین، مورد توجه عموم مردم قرار گیرد.

همچنین در این شهر می توان انواع هنر و معماری های بزرگ جهان را مشاهده کرد و اغلب بافت شهری کلگری ترکیبی از فرهنگ های مختلف غربی، آسیایی و … می باشد.

بنابراین می توان گفت که شهر کلگری به عنوان یکی از بهترین شهر کانادا برای ایرانیان محسوب می شود. پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین شهر آلمان برای کار نیز مطالعه نمایید.

مزایای مهاجرت به کانادا چیست؟

مزایای مهاجرت به کانادا چیست؟
مزایای مهاجرت به کانادا چیست؟

زندگی در کشور کانادا برای ایرانیان می تواند مزیت های زیادی را در پی داشته باشد. بسیاری از افراد به همین دلیل اقدام به مهاجرت به کانادا می کنند.

فرقی نخواهد داشت که از کدام روش برای مهاجرت استفاده می کنید، بهرحال می توان با مهاجرت به کانادا از مزیت های زیادی برخوردار شد که مهمترین آنها عبارتند از:

 • شاخص کیفیت زندگی بسیار بالا

کانادا جز کشورهای استاندارد برای زندگی محسوب می شود. این موضوع در سطح دنیا بسیار شهرت دارد. با بدست آوردن اطلاعات در خصوص بهترین شهر کانادا برای ایرانیان، می توان در بالاترین سطح کیفیت زندگی در این کشور اقدام به اشتغال، تحصیل و … نمود.

از مزیت های آن بهره مند شد. میزان رضایت مندی مردم کانادا از زندگی در این کشور بسیار بالاست و همین موضوع نشان دهنده بالا بودن شاخص کیفیت زندگی در این کشور می باشد.

توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله بهترین شهر کانادا برای کار را مطالعه کنید.

 • خدمات بهداشتی بسیار بالا

از دیگر مزیت های زندگی در کانادا، وجود خدمات بهداشتی بسیار بالا و استاندارد در این کشور می باشد. کانادا جز کشورهای مهم و مشهور در زمینه بهداشت و درمان می باشد.

در زمینه های پزشکی و درمانی توانسته است موفقیت زیادی در سطح جهانی بدست آورد. خدمات بهداشتی در این کشور بصورت رایگان برای شهروندان این کشور می باشد.

همه می توانند از خدمات بهداشتی و بیمارستانی در سطح بالایی بصورت رایگان استفاده کنند.

 • امکان رشد اقتصادی و مالی فراوان

با زندگی در شهرهای مختلف کانادا مخصوصا بهترین شهر کانادا برای ایرانیان، می توان اقدام به فعالیت و اشتغال پرداخت. از آنجایی که اقتصاد این کشور رو به رشد است. می توان در حوزه های مختلف اقتصادی به فعالیت گسترده و تجارت با کشورهای مختلف پرداخت.

همین موضوع باعث پیشرفت در زمینه اقتصادی و مالی برای افراد خواهد شد.

 • وجود مراکز دانشگاهی معتبر

کشور کانادا از دانشگاه های معتبری برخوردار است. سطح علمی مراکز دانشگاهی آن مطابق با استانداردهای روز دنیا می باشد. برخی از دانشگاه های این کشور در جز بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. ایرانیان زیادی اقدام به مهاجرت تحصیلی به این کشور می کنند.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی زندگی در کانادا و بهترین شهر کانادا برای ایرانیان پرداختیم. هر ساله تعداد زیادی از ایرانیان متقاضی مهاجرت به کشور کانادا می باشد. این آمار مهاجرت هرساله رو به افزایش است.

محبوبیت و شهرت کشور کانادا از نظر زندگی و کیفیت زندگی بسیار بالاست. مزیت های زیادی را در پی دارد که در این مقاله به این موضوع مهم هم پرداخته شد.

لازمه مهاجرت به هر کشوری از جمله کانادا، بدست آوردن اطلاعات کافی در خصوص شرایط زندگی در این کشور می باشد تا بتوان با انتخابی درست و آگاهانه اقدام به مهاجرت نمود.

لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پست جاب آفر دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید