بهترین شهر آلمان برای کار

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی کار در آلمان و بهترین شهر آلمان برای کار بپردازیم. بنابراین تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مقدمه

اشتغال در کشورهای خارجی یکی از مباحث روز در کشور ما می باشد. ایرانیان زیادی علاقه مند به این موضوع هستند که بتوانند به کشورهای مطرح و بزرگی در دنیا مهاجرت کاری نمایند. یکی از بهترین کشورهای دنیا برای اشتغال و فعالیت، کشور آلمان می باشد.

آلمان از نظر پیشرفته بودن و صنعتی بودن، جز قدرت های بزرگ دنیا محسوب می شود و همین موضوع باعث شده است که آلمان به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا از نظر اشتغال باشد. برای اینکه بتوان در کشور آلمان به فعالیت پرداخت، لازم است اطلاعات کافی در خصوص شرایط کار در این کشور بدست آورد.

همچنین این موضوع مهم را بدانیم که بهترین شهر آلمان برای کار، کدام موارد می باشد.

پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین شهر کانادا برای ایرانیان نیز مطالعه نمایید.

 ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 • کار در آلمان چیست؟
 • بهترین شهر آلمان برای کار کدام است؟
 • مشاغل مورد نیاز برای اشتغال در آلمان کدام است؟
 • انواع ویزای کار آلمان کدامند؟
 • شرایط لازم و مورد نیاز برای اشتغال در کشور آلمان چیست؟
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان چیست؟

 کار در آلمان چیست؟

 کار در آلمان چیست؟
کار در آلمان چیست؟

کشور آلمان یکی از بهترین کشورهای دنیا برای زندگی و اشتغال محسوب می شود. این کشور از نظر مسائل زندگی و خدمات شهروندی و همچنین ارائه خدمات مختلف به افراد خارجی، جز بهترین ها در دنیا محسوب می شود.

آلمان جز صنعتی ترین کشورها در دنیا به حساب می آید و توانسته است در زمینه های مختلف موفقیت های جهانی را بدست آورد.

به همین دلیل این کشور از تقاضای زیادی برای زندگی برخوردار است. وجود دانشگاه های برتر اروپایی در آلمان، وجود مشاغل و فرصت های شغلی گوناگون در حیطه های مختلف، از جمله مزیت های زندگی در این کشور محسوب می شود.

آلمان از نظر پیشرفت تکنولوژی و صنعتی جز بهترین های دنیا محسوب می شود  همین موضوع باعث شده است که موقعیت های شغلی زیادی وجود داشته باشد و از طرفی این کشور با کمبود نیروی کار همراه است و این فرصت برای افراد خارجی فراهم است که در یکی از بهترین کشورهای اروپایی به فعالیت و زندگی بپردازند.

برای اینکه بتوانیم به کشور آلمان مهاجرت کنیم و به فعالیت در حیطه تخصصی خود بپردازیم، لازم است از قوانین و شرایط کار و زندگی در شهرهای مختلف آلمان اطلاعات کافی بدست آوریم تا بتوانیم در اقدامی درست و اصولی به اشتغال بپردازیم.

به همین دلیل در ادامه مقاله به بررسی بهترین شهر آلمان برای کار خواهیم پرداخت.

لطفا از پست بهترین شهر کانادا برای کار دیدن کنید.

بهترین شهر آلمان برای کار

بهترین شهر آلمان برای کار
بهترین شهر آلمان برای کار

شهرهای مختلفی در کشور آلمان وجود دارد که برای کار و زندگی بسیار مناسب است و هر کدام از آنها ویژگی های مربوط به خود را دارد. در ادامه به برخی از بهترین شهرهای آلمان برای اشتغال خواهیم پرداخت:

 • برلین

یکی از شهرهای مناسب برای اشتغال در کشور آلمان، شهر برلین می باشد. برلین پایتخت کشور آلمان می باشد و جز بهترین شهرهای این کشور برای اشتغال به حساب می آید. در این شهر می توان انواع و اقسام شرکت های مختلف و مطرح در دنیا را مشاهده کرد.

بسیاری از کارفرمایان مطرح و شناخته شده اروپا در شهر برلین مشغول به فعالیت هستند که افراد می توانند در صورت داشتن تخصص کافی و مهارت بالا، با این افراد ارتباط برقرار کنند و شرایط کاری و پیشنهاد شغلی را جویان شوند.

شهر برلین از نظر تکنولوژی و بخش تولید یکی از شهرهای مهم آلمان محسوب می شود که می توان با اشتغال در این شهر به موفقیت زیادی دست پیدا کرد.

پیشنهاد می کنیم مقاله مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری مطالعه نمایید.

 • فرانکفورت

از جمله بهترین شهر آلمان برای کار، شهر فرانکفورت می باشد. این شهر جز شهرهای بزرگ آلمان محسوب می شود و از مزیت این شهر، وجود مراکز مالی قدرتمند اروپایی می باشد که توانسته است سهم زیادی در کنترل نقدینگی آلمان و حتی اروپا داشته باشد.

بانک هایی نظیر بانک مرکزی اروپا، بانک فدرال آلمان در شهر فرانکفورت قرار دارد. به همین دلیل شهر فرانکفورت جز شهرهای مهم از نظر اقتصادی و اشتغال محسوب می شود و وضعیت اقتصادی این شهر بسیار عالی می باشد.

وجود صنایع مدرن و پیشرفته و مراکز مالی مختلف باعث شده است که موقعیت های مختلف شغلی در این شهر وجود داشته باشد که می توان اقدام به مهاجرت کاری به فرانکفورت آلمان داشت.

پیشنهاد می کنیم از پست جاب آفر و جاب آفر کانادا دیدن کنید.

 • مونیخ

یکی از بهترین شهر آلمان برای کار، شهر مونیخ می باشد. این شهر بزرگترین شهر ایالت باواریا می باشد و برای زندگی و اشتغال می تواند گزینه بسیار مناسبی برای علاقه مندان به کار در آلمان باشد. شهر مونیخ از نظر صنعت، تکنولوژی و فناوری در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد و جز ویژگی های مثبت این شهر محسوب می شود.

زندگی در شهر مونیخ می تواند برای مهاجران مناسب باشد. زیرا این شهر جز مهاجرپذیرترین شهرهای آلمان از نظر اشتغال و کار می باشد و بیشتر افرادی که به این شهر مهاجرت می کنند در بخش های مختلف صنعتی به فعالیت می پردازند.

نکته قابل توجه در خصوص شهر مونیخ این است که هزینه های زندگی در مونیخ بالا می باشد. اما با توجه به وضعیت درآمدی این شهر که در وضع مناسبی قرار دارد، مشکلی از نظر هزینه های زندگی به سراغ افراد نخواهد آمد.

 • اشتوتگارت

یکی از شهرهای تجاری و مهم کشور آلمان، شهر اشتوتگارت می باشد. این شهر بالغ بر 1 میلیون نفر جمعیت دارد و در این شهر می توان مهاجران زیادی را از سراسر دنیا مشاهده کرد که به قصد اشتغال به اشتوتگارت مهاجرت کرده اند. وجود صنایع برتر و صنایع مهندسی در این شهر، جز ویژگی های مثبت اشتوتگارت محسوب می شود.

کارخانه های قدرتمندی مانند پورشه، بوش و …، در این شهر مهم قرار دارد و به همین دلیل جز شهرهای مناسب برای زندگی و کار می باشد و در حیطه های صنعتی و مهندسی می توان موقعیت های شغلی گوناگونی مشاهده کرد.

پیشرفت در شهر اشتوتگارت امری حتمی است. در صورت داشتن تلاش مداوم و پیوسته برای کار در این شهر می توان به اهداف مهم زندگی دست پیدا کرد و موفقیت های شغلی و مالی زیادی را بدست آورد. بنابراین اگر به دنبال کار در آلمان می باشید، حتما از شرایط کار در شهر اشتوتگارت، اطلاعاتی بدست آورید.

 • هامبورگ

از دیگر شهرهای مهم و معروف در کشور آلمان که جز بهترین شهر آلمان برای کار محسوب می شود، شهر هامبورگ می باشد.

این شهر به عنوان مرکز تجاری ملی در کشور آلمان شناخته می شود و در این شهر می توانید انواع بنادر دریایی را مشاهده نمایید. علاوه بر این موضوع، موقعیت های اقتصادی دیگری را می توان در هامبورگ به چشم دید و از آن نهایت استفاده را برد.

بخش هایی نظیر صنایع دریایی، صنایع گردشگری و توریست، بهداشت و …، جز پایه های اقتصادی شهر هامبورگ آلمان می باشد که می توان در هریک از این حوزه به دنبال موقعیت های شغلی مختلف گشت.

 • کلن

یکی از شهرهای تجاری و تولیدی در کشور آلمان، شهر کلن می باشد. این شهر جز بهترین شهر آلمان برای کار محسوب می شود که بسیاری از افراد با توجه به حیطه تخصصی خود می توانند در این شهر به فعالیت بپردازند. در شهر کلن، صنایع خودروسازی از رونق بسیار زیادی برخوردار است و موقعیت های شغلی گوناگونی در این حوزه وجود دارد.

از طرفی دیگر، شهر کلن به عنوان یکی از مراکز تفریحی در آلمان محسوب می شود که مراکز تفریحی و پارک های گوناگونی در این شهر وجود دارد که می تواند برای گذراندن اوقات فراغت بعد از کار، از آن نهایت استفاده را برد.

 • دوسلدروف

یکی از شهرهای مهم و قابل توجه در خصوص اشتغال در آلمان، شهر دوسلدورف می باشد که در این شهر بیش از 70 هزار شرکت مختلف در حوزه های گوناگون وجود دارد که به فعالیت می پردازند. به همین دلیل یکی از شهرهای مناسب و سراسر از موقعیت های شغلی برای اشتغال در آلمان شهر دوسلدورف آلمان می باشد.

وجود صنایع تولیدی مختلف، بهداشت و آموزش مدرن، همچنین وجود صنعت مد در این شهر، از جمله ویژگی های بارز دوسلدورف آلمان می باشد که می تواند به عنوان کار و زندگی انتخاب شود.

توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری را مطالعه کنید.

 • شهر بن

یکی از شهرهای مناسب برای اشتغال در آلمان در کنار سایر شهرهای ذکر شده، شهر بن می باشد. در این شهر آمار بیکاری بسیار اندک می باشد و هر فردی می تواند با توجه به حیطه تخصصی خود به دنبال شغل در شهر بن باشد.

افرادی که به عنوان فارغ التحصیل چه در داخل آلمان و یا چه در خارج از آلمان هستند و قصد دارند در آلمان به فعالیت بپردازند، حتما نگاهی به شرایط کاری شهر بن بیاندازد و حتما در بین بهترین شهر آلمان برای کار قرار دهند.

 • لایپزیش

یکی از شهرهای صنعتی و مدرن برای اشتغال در کشور آلمان، شهر لایپزیش می باشد. این شهر یک شهر صنعتی می باشد و بازار شغلی گوناگونی دارد.

درآمد شغلی در این شهر بسیار بالاست و هر فردی می تواند در هر حیطه کاری خود به درآمد بالایی برسد و همچنین امکان پیشرفت در حیطه کاری خود در این شهر وجود دارد. از نکات بسیار بارز شهر لایپزیش، وجود کارخانه هایی نظیر کارخانه BMW و پورشه می باشد که جز صنایع خودروسازی قدرتمند در دنیا محسوب می شود.

بسیاری از ایرانیان موفق شده اند در چنین کارخانه هایی به فعالیت بپردازند و زندگی مرفهی را تجربه کنند.

موارد بالا جز مهمترین و بهترین شهر آلمان برای کار به حساب می آید که شما عزیزان می توانید برای اشتغال در هر یک از شهرهای ذکر شده، اطلاعات کافی در این خصوص بدست آورید و اقدام به مهاجرت نمایید.

مشاغل مورد نیاز برای اشتغال در آلمان

مشاغل مورد نیاز برای اشتغال در آلمان
مشاغل مورد نیاز برای اشتغال در آلمان

یکی از مهمترین مسائل در خصوص مهاجرت کاری به آلمان، اطلاع داشتن از وضعیت مشاغل مورد نیاز در این کشور است. شناخت بازار کار آلمان و نیاز بازار کار آن برای انتخاب بهترین شغل و همچنین بهترین شهر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید در این خصوص اطلاعات کافی بدست آوریم که آیا شغل انتخابی ما از رونق خوبی برخوردار است یا خیر.

پیشنهاد می کنیم مقاله جاب آفر استرالیا مطالعه نمایید.

از جمله مشاغل مورد نیاز در کشور آلمان که اقدام به پذیرش نیروی خارجی می کند، عبارتند از:

 • مشاغل مربوط به حوزه سلامت اعم از پزشکی، پرستاری و …
 • رشته های مهندسی
 • مشاغل مربوط به حوزه تکنولوژی و IT و …
 •  مشاغل مربوط به فروش و بازاریابی
 • مشاغل مربوط به حوزه های فنی و حرفه ای
 • مشاغل تحقیقاتی و علمی

موارد بالا تنها بخشی از مشاغل مورد نیاز برای اشتغال در آلمان و اگر فردی در حوزه های دیگری تخصص دارد، قطعا می تواند در کشور آلمان اقدام به یافتن شغل نماید و با انتخاب بهترین شهر آلمان برای کار با اشتغال بپردازد.

مزیت اشتغال در آلمان این است که می تواناز درآمد بسیار بالایی برخوردار شد و همچنین می توان در طی مدت زمانی مشخص به اقامت دائم آلمان دست پیدا کرد.

 انواع ویزای کار آلمان کدامند؟

 انواع ویزای کار آلمان کدامند؟
انواع ویزای کار آلمان کدامند؟

برای اینکه بتوان در کشور آلمان به فعالیت و اشتغال پرداخت، لازم است ویزای کار این کشور را دریافت کرد. دولت آلمان چندین نوع، ویزای کاری به افراد اعطا می کند که در دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت قرار دارد.

هر کدام از ویزاهای کشور آلمان مربوط به حوزه کاری، قوانین و شرایط خاص خود را دارد که می توان اقدام به اخذ هریک از ویزاهای کشور آلمان نمود.

ما در ادامه صرفا بصورت موردی به انواع ویزای آلمان اشاره می کنیم:

 • ویزای کار
 • ویزای جستجوی کار در آلمان
 • ویزای آوسبیلدینگ
 • ویزای مربوط به خود اشتغالی
 • بلوکارت آلمان
 • ویزای مربوط به برنامه درون شرکتی

شرایط لازم و مورد نیاز برای اشتغال در کشور آلمان

شرایط لازم و مورد نیاز برای اشتغال در کشور آلمان
شرایط لازم و مورد نیاز برای اشتغال در کشور آلمان

برای اینکه بتوان در کشور آلمان اقدام به فعالیت نمود لازم است از شرایط مورد نیاز آن باخبر بود و اطلاعات کافی بدست آورد. با انتخاب بهترین شهر آلمان برای کار، می توان اقدام به بدست آوردن اطلاعات لازم در خصوص شرایط کار در آلمان کرد.

از مهمترین شرایط اشتغال در کشور آلمان می توان به داشتن تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک مرتبط با حوزه شغلی انتخاب شده اشاره کرد. همچنین داشتن سابقه شغلی حداقل 3 سال می تواند در زمینه پذیرش شغلی در کشور آلمان بسیار تاثیرگذار باشد.

همچنین لازم است فرد متقاضی به زبان آلمانی مسلط باشد و مدرک زبان آلمانی را کسب کرده باشد. زیرا دریافت ویزای کار کشور آلمان بدون اخذ مدرک زبان آلمانی امکان پذیر نیست و لازم است اقدامات لازم برای یادگیری زبان رسمی این کشور انجام شود.

همچنین در اغلب ویزاهای کاری کشور آلمان، لازم است از یک کارفرمای آلمانی، پیشنهاد شغلی دریافت شود و با داشتن نامه پذیرش شغلی اقدام به اخذ ویزای کار کشور آلمان نمود.

در قراردادهای نوشته شده بین کارفرما و کارمند، لازم است میزان حقوق و دستمزد بصورت کاملا دقیق قید شده باشد و همچنین در زمان حضور در سفارت کشور آلمان برای اخذ ویزای کاری این کشور، لازم است متقاضی وضعیت اقامت و محل سکونت خود را مشخص نماید.

از طرفی دیگر، قرارداد امضا شده بین کارفرما و کارمند، باید دارای مدت بیشتر از یکسال باشد. حتی می توان بصورت نامحدود و بدون تاریخ اعتبار، اقدام به امضای قرارداد کاری نمود.

صرفا لازم است که بصورت سالانه و یا مدت مشخصی به وزارت خارجه کشور آلمان مراجعه کنید و صرفا به تمدید ویزای کاری خود بپردازید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان
مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان

بعد از انجام امور بستن قرارداد کاری با کارفرمای آلمانی و همچنین انتخاب بهترین شهر آلمان برای کار، لازم است مدارکی را به سفارت آلمان ارائه دهید. تا بتوانید اقدام به اخذ ویزای کاری این کشور نمایید.

از جمله مدارک مهم اخذ ویزای کار آلمان عبارتند از:

 1. تهیه و تکمیل فرم های مربوط به درخواست ویزای کار آلمان
 2. ارائه پاسپورت دارای اعتبار کافی
 3. ارائه مدارک مبنی بر پذیرش شغلی مانند نامه پذیرش شغلی و قرارداد کاری امضا شده بین کارفرما و کارمند
 4. ارائه مدارک تحصیلی
 5. ارائه مدرک زبان آلمانی با نمره قابل قبول
 6. ارائه مدارک مربوط به سوابق کاری و همچنین ارائه رزومه تحصیلی و رزومه کاری
 7. ارائه گواهی بیمه درمانی
 8. ارائه گواهی مبنی بر عدم سو پیشینه
 9. و …

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی اشتغال در یکی از بهترین کشورهای دنیا یعنی کشور آلمان پرداختیم. همچنین به بررسی بهترین شهر آلمان برای کار پرداخته شد.

مواردی در این خصوص ارائه شد. زندگی و کار در آلمان می تواند مزیت های زیادی را در پی داشته باشد و باعث خواهد شد در طی مدت زمانی مشخص به اقامت دائم این کشور دست پیدا کرد.

لازمه حضور در آلمان و اشتغال در این کشور، اخذ ویزای این کشور می باشد. که در این مقاله به بررسی شرایط دریافت ویزای کار آلمان پرداخته شد.

برای اینکه بتوانیم در کشوری دیگر مانند آلمان به اشتغال و زندگی بپردازیم. لازم است اطلاعات کافی در خصوص شرایط زندگی و اشتغال در شهرهای مختلف آلمان بدست آوریم. تا با انتخابی درست و آگاهانه به این کشور محبوب و پر طرفدار، مهاجرت کاری نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید